CILT Polska
  • O nas

CILT UK

Instytut został utworzony w Wielkiej Brytanii, gdzie jego Patronem jest Jej Królewska Wysokość księżniczka królewska Anna Mountbatten-Windsor. The Chartered Institute of Logistics and Transport (CILT) International – Poprzednio Chartered Institute of Transport – powstał w 1919 roku i otrzymał tytuł Royal Charter - Królewskie Stowarzyszenie - w 1926 roku. Rozszerzenie działalności Instytutu poza Wielką Brytanię, doprowadziło do jego restrukturyzacji w 1994 r., dzięki której powstało 10 rad narodowych w różnych częściach świata.


Głównym celem CILT jest propagowanie i wspieranie sztuki i nauki o logistyce i transporcie. Cel ten jest realizowany poprzez aktywne członkostwo profesjonalistów z branży, jak również poprzez oferowane możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Przynależność do CILT daje gwarancję prestiżu zawodowego, jak również międzynarodowe uznanie w sektorach logistyki i transportu. Członkami Instytutu zostają zarówno profesjonaliści na stanowiskach kierowniczych jak i osoby, które rozpoczynają swoją drogę zawodową w branży TSL, co przyczynia się do otwartości Instytutu i jego dbałości o znajomość najnowszych trendów.


Na całym świecie CILT jest reprezentowany poprzez Organizacje Terytorialne i Oddziały lokalne. Każdy Oddział Instytutu jest oddzielną organizacją reprezentującą The Chartered Institute of Logistics & Transport na terytorium danego kraju, dążącą do spełnienia jego głównego celu.


W 2012 roku we Wrocławiu powstał CILT (UK) w Polsce jako jedyny akredytowany ośrodek Instytutu w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

CILT (UK) - Polska
ul. Sołtysowicka 19 B, 51-168 Wrocław

tel. +48 71 324 68 62, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
CILT (UK)
© 2024 CILT.pl