CILT Polska
  • O nas

CILT w Polsce

The Chartered Institute of Logistics and Transport (UK) będąc instytucją o międzynarodowej renomie oraz szerokiej rozpoznawalności w sektorze TSL, długo poszukiwała godnego partnera do szerzenia misji Instytutu w Krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


W 2010 Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu jako pierwsza Europejska uczelnia, uzyskała akredytację CILT (UK) dla studiów magisterskich z logistyki. W lipcu 2011 roku Wicekanclerz i Dziekan Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu zostali oficjalnie przyjęci w siedzibie CILT (UK) w Corby. Głównym tematem rozmów podczas tej wizyty była możliwość stworzenia pierwszej w Polsce jednostki certyfikującej logistyków i specjalistów z branży TSL. W maju 2012 roku Prezes CILT (UK) Steve Agg i Prezes CILT International Stephen Rinsler gościli w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu w celu omówienia szczegółowo warunków przyszłej współpracy.


5 października 2012 roku, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w MWSLiT, została podpisana umowa o utworzeniu CILT (UK) w Polsce przez Prezesa CILT-u – Pana Steve’a Agg’a  i Wicekanclerza MWSLiT we Wrocławiu Pana Marcina Pawęska.

CILT (UK) - Polska
ul. Sołtysowicka 19 B, 51-168 Wrocław

tel. +48 71 324 68 62, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
CILT (UK)
© 2014 CILT.pl